Son Dakika: 38 YIL GEÇTİ ACILAR HALA TAZE
AnasayfaYazarlarAlbümAnketlerÜye KayıtÜye GirişHostingWeb Tasarımİletişim

İDAM SEHPASINDA SAYGISIZLIK
İdam sehpasında saygısızlık!
07 Mayıs 2009 Perşembe 09:15

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan"ın idam sehpasına giderken yanında bulunan avukatları Mükerrem Erdoğan, o gece infazlarda yapılan saygısızlıkları anlattı.

HÜRHABER/ Reha Muhtar"ın CNNTÜRK"te hazırlayıp sunduğu Çok Farklı programında idamlarının 37. yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları anıldı. Programa Dev-Genç eski lideri Ertuğrul Kürkçü, Deniz Gezmiş"in ağabeyi Bora Gezmiş, arkadaşı Aydın Çubukçu, avukatı Mükerrem Erdoğan ve İsviçre"den telefon bağlantısıyla Teslim Töre katıldı.

İDAM SEHPASINDA SAYGISIZLIK

Programa İznik"ten katılan Avukat Mükerrem Erdoğan, idam gecesi anılarını anlattı. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan"ın idama giderken yanında bulunan avukat Erdoğan, Tümgeneral Tevfik Tünik"in idamları elleri arkasında ve ağzında sigarayla seyrettiğini anlattı. Bu durumu bir türlü içine sindiremediğini belirten Avukat Mükerrem Erdoğan, o gece bir başka hukuk adamının yaptığı olumsuz muameleye de değindi�

VEDALAŞMALARINI İSTEMEDİ�

İdamların gerçekleştirdiği Ulucanlar Cezaevi"nde infaz savcısı olarak görev yapan Sami Uğur"un Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının darağacına giderken birbirleriyle vedalaşmasına engel olmak istediğini anlattı.

Uğur"un işgüzarlık ve yaranma dürtüsüyle hareket ettiğini söyleyen avukat Erdoğan, infaz savcısının tepkiler karşısında geri adım attığını söyledi.

YALAN SÖYLERKEN YAKALANDI

Avukat Mükerrem Erdoğan, başka bir müvekkilini görmek için gittiği Ulucanlar Hapishanesi"nde tesadüf eseri cezaevi müdürünün telefonda bir arkadaşına infaz gecesini anlatırken yalanlara başvurduğunu söyledi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: Şu an ismini hatırlayamadığım cezaevi müdürü telefonda arkadaşına o gece Denizler"in ne kadar korkak davrandığını, elleri ve ayaklarının titrediğini anlatıyordu.

Bir an göz göze geldik ve bana bakarak �Öyle değil miydiler?� diye sordu. Ben de karşılık olarak �Öyle miydiler?� diye tepki verdiğimde öylece susup kaldı�

Reklam Alanı

http://www.acilhost.com/
http://www.denizweb.net/

Bu haber 13/05/2009 tarihinde eklenmiştir.

Bu haberi paylaşın

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu

 

Yazarlar

Cengiz ÇANDAR

68 kuşağı, Deniz Gezmiş, biz, hepimiz
 

Hasan CEMAL

Deniz Gezmiş’lere mısır patlatır gibi bomba patlattıranlar...
 

Doğan AVCIOĞLU

GERİLLA
 

Oral ÇALIŞLAR

Baki Tuğ ve Deniz Gezmiş...
 

Güneri CİVAOĞLU

DENİZ GEZMİŞ'İN "BİLİM " VASİYETİ
 

R.Ozan KÜTAHYALI

Bir İttihatçı olarak Deniz Gezmiş
 

Engin ARDIÇ

DENİZ GEZMİŞ MODASI
 

Kürşad BUMİN

Bir kere daha: Demirel ve idamlar
 

Nazlı ILICAK

DENİZLERİN İDAMINDA SORUMLU DEMİREL DEĞİL...
 

Ergün BABAHAN

Elinizde kan izi var Süleyman Bey
 

Uğur MUMCU

ASILDIK EY HALKIM UNUTMA BİZİ ...
 

Taha AKYOL

Deniz Gezmiş efsanesi
 

Ertuğrul ÖZKÖK

Deniz Gezmiş’i milli irade astı