Son Dakika: 38 YIL GEÇTİ ACILAR HALA TAZE
AnasayfaYazarlarAlbümAnketlerÜye KayıtÜye GirişHostingWeb Tasarımİletişim

1 MAYIS GECESİ ...
Hasan Cemal NTV`de "Haydi Gel Bizimle Ol" programının konuğuydu. Dört kadın arasında zor anlar yaşadı. Söz döndü dolaştı yaş olayına geldi. Hasan Cemal 60`lık ana haber sunan anchormanları Birand, Dündar, Barlas ve Kırca`yı anlattı gülümseyerek. 68 kuşağı ihtiyar anchormanlardı onlar. Müjde Ar söze girerek "Hayır yaşlı değiller, onları orta kuşak olarak görüyorum" dedi.

Böylece 60 yaşın aslında orta kuşak olduğunu öğrendik. Demek ki yaşlı kuşak 90-100 yaş civarıydı.. 80li yaşlara herhalde ortanın ortası demek gerekiyordu. 68 kuşağı ise Siyaset Meydanı`nda toplanmış Deniz Gezmiş ve o dönemi konuşuyordu. Ali Kırca üniversite öğrencisine 68 kuşağı konukları takdim ederken "Onlar ağabeyleriniz" dedi... Sonra pek tutmadı herhalde "Amcalarınız da diyebiliriz" eklemesini yaptı...NTV ve Show`daki iki programın tarifinden yola çıkarsak 60lı yaşlar "Orta kuşak amcalar" diye bir anlam kazanıyor.

Ortanın başı kuşaktan (50 yaşında çünkü) Banu Alkan dün Star`da Petek Dinçöz`ün programında "Kiminle tatile çıkmak istersiniz" sorusuyla karşılaştı. Teyzemiz (Ali Kırca`ya göre nine demek yanlış olur çünkü) Banu Alkan hiç düşünmeden "M.Ali Birand ile" dedi. Birand`ı çok beğeniyormuş. Ana haber bülteninde kendine ait Afrodit diyetini yayınlamışlar, överek onu anlattı. Acaba Birand yayınladı da bu haberi bu nedenle mi tatile onunla çıkmak istediğini söylüyor, merak ettim.

Birand bu konuya "Aman aman" diyerek girmek istemedi. Kendisine hak verdim. Bana göre o teyzeyle adının yan yana gelmesi bile doğru olmaz. Sonuçta o da 68 kuşağından. Müjda Ar`ın "Orta kuşak" yakıştırmasına o da katılıyor. "Ben orta kuşak sınıfına girerim" dedi. 32. Günde iyi bir zamanlama yaptı, 1 Mayıs gecesi tüm sendikaların yöneticilerini ekrana taşıdı. Abbas Güçlü`nün zaman zaman yakalandığı taraflılık hatasına düşmedi. Birand 1 Mayıs`ın gerçek anlamda 32.Gün`de kutlandığına inanıyor.

Siyaset Meydanı`nda ise 68 kuşağı temsilcilerinin Filistin`e eğitime gittiğini öğrendi gençliğimiz. Çoğu türban karşıtı söylemlerde bulundu. Birinin buna itirazı ilginçti; "Yahu arkadaşlar biz aykırıydık çünkü inincamız tüm özgürlükleri savunmaktan geçmiyor muydu" diye sorguladı. Hatırla Sevgili dizisi oyuncuları da vardı. Bir konuşmacı Deniz Gezmiş`in magazinleştirilmesine karşı olduğunu söyledi. Dizinin danışmanı üzerine alınmadıklarını açıkladı.

1 Mayıs gecesi ekranları böyleydi işte...

Reklam Alanı

http://www.acilhost.com/
http://www.denizweb.net/

Bu haber 08/05/2009 tarihinde eklenmiştir.

Bu haberi paylaşın

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu

 

Yazarlar

Cengiz ÇANDAR

68 kuşağı, Deniz Gezmiş, biz, hepimiz
 

Hasan CEMAL

Deniz Gezmiş’lere mısır patlatır gibi bomba patlattıranlar...
 

Doğan AVCIOĞLU

GERİLLA
 

Oral ÇALIŞLAR

Baki Tuğ ve Deniz Gezmiş...
 

Güneri CİVAOĞLU

DENİZ GEZMİŞ'İN "BİLİM " VASİYETİ
 

R.Ozan KÜTAHYALI

Bir İttihatçı olarak Deniz Gezmiş
 

Engin ARDIÇ

DENİZ GEZMİŞ MODASI
 

Kürşad BUMİN

Bir kere daha: Demirel ve idamlar
 

Nazlı ILICAK

DENİZLERİN İDAMINDA SORUMLU DEMİREL DEĞİL...
 

Ergün BABAHAN

Elinizde kan izi var Süleyman Bey
 

Uğur MUMCU

ASILDIK EY HALKIM UNUTMA BİZİ ...
 

Taha AKYOL

Deniz Gezmiş efsanesi
 

Ertuğrul ÖZKÖK

Deniz Gezmiş’i milli irade astı