Son Dakika: 38 YIL GEÇTİ ACILAR HALA TAZE
AnasayfaYazarlarAlbümAnketlerÜye KayıtÜye GirişHostingWeb Tasarımİletişim
 

TÜRK SOLUNUN ÇOCUKLUK HASTALIĞI BONAPARTİZM

Türkiye"de Marksist solun ilk merkez üssü Eylül 1920"de Moskova"ya bağlı olarak kurulan Türkiye Komünist Partisi(TKP) idi. Mustafa Suphi"nin liderliğindeki parti, varlığı boyunca Rusya"nın beşinci kolu

DARBEYE ZEMİN HAZIRLAMAK İÇİN İYİ BİR MODEL !

1971’de devrimci gençlerin darbeye zemin hazırlamak için kullanıldığını, o gençlerden biri olan Hasan Cemal söylüyor ve buna rağmen aynı film yeniden gösterine sunuluyor!

68'Lİ DARBECİLER...

40. yılında 68 kuşağı konuşuluyor. Yaşları 60-65 civarında olan "eski tüfekler", "bizim gençliğimizde..." diye başlayan ve gerçeklerle hiçbir ilgisi olmayan masallar anlatıyor.

 

DOSTLARINDAN İLHAN SELÇUK'A ACI MESAJLR...

Gazeteci Hasan Cemal, Mustafa Balbay`ın günlüklerinde darbe ekibi içinde yeraldığı ortaya çıkan eski dava arkadaşı İlhan Selçuk`a `artık değiş` mesajı verdi. Selçuk`la birlikte yeraldığı `9 Mart 1971`

BİR ASKERİ DARBENİN PERDE ARKASI

Yazı boyutunu büyütmek için Darbeciler 9 Mart 1971 tarihine odaklanmıştı ki o gün geldiğinde beklenti içinde olanlar şaşkındı. Çünkü sivil ayakları bol darbe girişimi için beklenen olmamıştı.

DENİZ GEZMİŞ DEVRİMCİ MİYDİ?

"Che Guevara`yı hâlâ ermiş zannedenler, Deniz Gezmiş`lerin verdiği kavganın, cunta hesaplarının esaslı bir ayrıntısı olduğunu fark edemeyenler..."

 

68 KUŞAĞI ...

TÜYAP Kitap Fuarı'nın bu yılki teması 68. 40. yılında, 68 hakkında epeyce kitap yayımlandı. 68 üzerine konuşmak ve yazmak, nostaljik gezintilere çıkmak anlamına gelmiyor.

DENİZ GEZMİŞ MİLLİ KAHRAMAN DEĞİLDİR...

“Deniz Gezmiş idamı hak edecek bir suç işlememiş olabilir ama Gezmiş bir milli kahraman da değildir. Konuşmalarınızda neredeyse milli kahraman ilan edildi…

ÜLKÜCÜ GÖZÜYLE DENİZ GEZMİŞ...

“Ülkücü idam ve ölüm haberi karşısında sevinmez. Kendinize gelin. O kayıplar da bu ülkenin, bu milletin kayıplarıdır. Allah hepsine rahmet eylesin."

 

FARKLI GÖZLE DENİZ GEZMİŞ...

Bugün belli köselerde demokrasi ve insan haklari nutuklari atanlari, biraz daha iyi tanimak lazim.tanimak diyorum, cünkü, basin tanitmamak icin caba gösteriyor.ancak sizler ararsaniz birseyler

 

Yazarlar

Cengiz ÇANDAR

68 kuşağı, Deniz Gezmiş, biz, hepimiz
 

Hasan CEMAL

Deniz Gezmiş’lere mısır patlatır gibi bomba patlattıranlar...
 

Doğan AVCIOĞLU

GERİLLA
 

Oral ÇALIŞLAR

Baki Tuğ ve Deniz Gezmiş...
 

Güneri CİVAOĞLU

DENİZ GEZMİŞ'İN "BİLİM " VASİYETİ
 

R.Ozan KÜTAHYALI

Bir İttihatçı olarak Deniz Gezmiş
 

Engin ARDIÇ

DENİZ GEZMİŞ MODASI
 

Kürşad BUMİN

Bir kere daha: Demirel ve idamlar
 

Nazlı ILICAK

DENİZLERİN İDAMINDA SORUMLU DEMİREL DEĞİL...
 

Ergün BABAHAN

Elinizde kan izi var Süleyman Bey
 

Uğur MUMCU

ASILDIK EY HALKIM UNUTMA BİZİ ...
 

Taha AKYOL

Deniz Gezmiş efsanesi
 

Ertuğrul ÖZKÖK

Deniz Gezmiş’i milli irade astı